PRAKSA

Avtor: Sara Glavan

Naše delo na Malti je bilo precej zanimivo. Prakso smo opravljali v Am Language šoli. Bili smo t. i. social media interns, kar pomeni, da smo delali vsebine za socialna omrežja. Vsak dan smo imeli sestanek, ponavadi ob 9.30, in se pogovorili, kaj smo naredili, pokazali, kaj smo že storili, kakšne ideje imamo v mislih in naredili načrt za snemanje v prihodnjih dneh.

Vsak dan smo se sprehajali po Malti, delali razne posnetke in fotografije otoka ter aktivnosti na njem. Rezultat našega tritedenskega praktičnega usposabljanja so bili trije 3 videoposnetki. Eden izmed videov je predstavljal Malto, drugi je bil namenjen najstnikom, tretji pa je vseboval mnenja drugih učencev šole in predstavljal samo šolo. Na praksi smo se naučili predvsem boljšega skupinskega dela in sodelovanja, izboljšali pa smo tudi naše spretnosti pri urejanju videov ter se naučili fotografirati in snemati boljše vsebine.